سیستم‌های اطفای حریق

سیستم‌های اطفای حریق چیست ؟

آتش سوزی یکی از خطرناکترین پدیده‌هایی است که می‌تواند خسارت جانی و مالی گسترده‌ای را به بار آورد. اغلب آتش سوزی‌های بزرگ از یک حریق کوچک شروع می‌شود و به تدریج گسترش می‌یابد. وقوع حريق نيازمند در کنار هم قرار گیری سه عامل سوخت يا مواد سوختني، درجه حرارت بالا و اكسيژن می‌باشد که حذف هر يك از عوامل ذكر شده باعث خاموش شدن آتش خواهد شد. طبق مطالعات صورت گرفته بر روی حوادث مختلفی که در فضاهای شهری و صنعتی صورت گرفته، مشخص شده که قریب به 75 الی 80 درصد از آتش سوزی‌ها قابل پیش‌بینی و پیشگیری بوده وچنانچه اقدامات لازم صورت پذیرد، چیزی در حدود 75 درصد ازخسارات سالیانه ناشی از حریق کاسته خواهد شد. در دنیای شتابناک صنعتی امروز، روش‌های محافظت از دستاوردها و محصولات و جان انسان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لذا وجود سیستم هایی که فاجعه را در ابتدای وقوع شناسایی کرده و عکس‌العمل مناسب و سریع از خود نشان دهد ضروری بنظر می‌رسد.

به منظور طراحی، نصب و راه‌اندازی این سیستم‌ها، استانداردها و دستورالعمل‌های مختلفی نظیر استاندارد NFPA، استاندارد BS، استاندارد IPS، دستورالعمل‌های سازمان آتش‌نشانی و ... تدوین شده است که بسته به نوع فضایی که این سیستم‌ها در آن به کار گرفته می‌شوند، و طبق الزامی که برای آن فضا ایجاب می‌کند، از یکی از این استانداردها استفاده می‌گردد.

این شرکت آمادگی آن را دارد تا با ارائه بروزترین سیستم‌ها از معتبرترین و باکفیت‌ترین برندهای شناخته شده در این زمینه، سیستمی کارا و مطمئن به کارفرمایان خود ارائه دهد.

سیستم‌ها قابل ارائه توسط این شرکت در دو دسته زیر طبقه بندی می‌شوند:

شبکه آب آتش نشانی

اسپرینکلر