سیستم‌های اعلان حریق

سیستم‌های اعلان حریق چیست ؟

با توجه به ضرورت تشخیص حریق در لحظات اولیه شکل گیری آن به منظور توانایی بروز عکس‌العمل مناسب و جلوگیری از ایجاد خسارت عمده، سيستم هاي كشف و اعلام حريق به وجود آمدند. این سیستم‌ها جهت اگاهی سريع اتش سوزي و تشخیص آن در لحظات اولیه موثربوده و مي تواند قبل از رسيدن وضعیت به شرايط بحراني، فرصت لازم جهت عمليات اطفاي حريق و همچنین تخلیه ساکنین به یک نقطه امن را فراهم آورد. به كمك اين سيستم‌ها مي‌توان تا حد زيادي ازتلفات و خسارات حريق جلوگيري نمود. به همين دليل تجهيز فضاها به اين سیستم‌ها يكي از ارکان اصلي حفاظت جان و مال افراد در برابر آتش سوزي شناخته شده است.

به منظور طراحی، نصب و راه‌اندازی این سیستم‌ها، استانداردها و دستورالعمل‌های مختلفی نظیر استاندارد NFPA، استاندارد BS، استاندارد IPS، دستورالعمل‌های سازمان آتش‌نشانی و ... تدوین شده است که بسته به نوع فضایی که این سیستم‌ها در آن به کار گرفته می‌شوند، و طبق الزامی که برای آن فضا ایجاب می‌کند، از یکی از این استانداردها استفاده می‌گردد.

این شرکت آمادگی آن را دارد تا با ارائه بروزترین سیستم‌ها از معتبرترین و باکفیت‌ترین برندهای شناخته شده در این زمینه، سیستمی کارا و مطمئن به کارفرمایان خود ارائه دهد.

سیستم‌ها قابل ارائه توسط این شرکت در سه دسته زیر طبقه بندی می‌شوند:

سیستم‌های آدرس پذیر

سیستم‌های متعارف

سیستم‌های مانیتورینگ